BERLİN MARATONU -26 Eylül 2010-

Ani bir kararla, Berlin Maratonu’na katılma programı oluşturdum. Avrasya’ya 3 kez katıldıktan sonra organizasyon aksaklıkları beni oldukça soğuttu. Spor ruhunu gereği gibi yansıtan, binlerce kişiyle beraber koşabileceğim, atmosferiyle beni heyecanlandıracak yarışlar bulmalıydım. Böyle yarışlar insanı çok daha fazla motive ediyor. Hızlı koşanların sadece Etiyopyalılar ve Kenyalılar olmadığı, sporu hayatının bir parçası haline getirmiş binlerce kişi olduğunu görüp ufkunuz açılıyor.

Aslında Klasik Atina Maratonu’na katılmak istiyordum ama kayıtlar tahminimden erken kapanmış… Tabi Berlin Maratonu kararı son anda olunca onun da son kayıt tarihini de kaçırmış oldum. Fakat Berlin’de inat etmemi sağlayan 2 olay vardı: Birincisi, sayfasında gözüme çarpan ”Charity Run” imkanıydı. Yani, büyük organizasyonlarda olduğu gibi burada da, üst katılım sınırına ulaşılıp kayıtlar kapandığında, organizasyonun desteklediği derneklerin katılımcı kotalarından faydalanma imkanınız oluyor. Bunun için yapmanız gereken, derneklerden biriyle temasa geçmek ve onlar adına belli bir miktarda bağış toplamayı taahhüt etmek. Ben de bu yolu denemeye karar verdim: BE MY CHARITY

İkincisi, çook eski bir arkadaşım da bu yarışa kaydolmuş, ailecek gidecekler Berlin’e. Öyle bir şehirde yüzbinlerce kişi içinde Tanya’nın Luka’yla beni izlemeye çalışması ürkütücü gelirdi. Bu şekilde arkadaşımın eşi ve çocuklarıyla birarada olabilirler, daha güvenli ve eğlenceli olur.

…VE BU BLOG’UN VAROLUŞ SEBEBİ VESİLESİYLE SİZLERDEN DESTEK BEKLİYORUM (üstteki linke hala tıklamadıysanız bir gözatmanız beni mutlu eder).

Haile kaç pacer'la koşuyormuş!

Maratonun inline paten branşı startı

Bu patenlerin yapısı oldukça farklıymış

..Ve maratonun renkli, ilham veren 'savaşçı'ları...

El bisikleti branşı startı

Teşekkürler!

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>