KARNAVAL BAŞLIYOR!

Image

Yedi yıldır her Mart ayının ilk pazar günü Antalya’da bir karnaval var: Runtalya Maratonu karnavalı. Her yaştan, her milletten binlerce sporsever Antalya’nın limonata gibi havasında hep birlikte koşmak için şehre akın ediyor. Biz de ailece 4. kez bu spor karnavalına katılmaya gidiyoruz.

Aslında bu yıl spor takvimim oldukça esnek olmak zorunda, çünkü Luka Eylül’de tam 3 yaşına bastığında 2-3 haftalık bir kardeşi olacak. Dolayısıyla, öncesi ve sonrası evdeki heyecan ve hareketlilik diğer herşeyi geri planda bırakacak.

Bu kez Runtalya’da derece için koşmayacağım. Öncelikle bu karnavalın bir parçası olmak için ve son birkaç yılda sayıları katlanarak artan sporsever arkadaşlarımla buluşmak için koşacağım. Fakat hiç de azımsanmayacak öneme sahip bir sebebi daha var bu koşunun: “Osmanlı Çileği”, “Deli Bezelye”, “Kavılca Buğdayı”, “Tombul Bamya” ve arkadaşları için de koşacağım. Anadolu’ya özgü, atalarımızdan kalma tarımsal biyolojik çeşitliliğin korunması ve gelecek nesillere bu tohum çeşitliliğimizi aktarmak için koşacağım (örneğin Luka’ya 15 yıl sonra da organik osmanlı çileği reçeli yedirebileceğim).

Peki bu nasıl olacak? Umuyorum ki sizlerin de yardımınızla. Öncelikle ben bu konuda Buğday Derneği’ne maddi ve manevi desteğimi sunuyorum. Geriye sizin “çam sakızı çoban armağanı” katkılarınız kalıyor.

Bugüne kadar TOFD, TOG, TEMA ve TEGV için bağışlar toplanmasına yardımcı olmuştum. Bu kez de Ekolojik yaşamımız için birşeyler yapmak istiyorum.

Benim hedefim parasal bir tutara ulaşmak değil. 2-3 TL bile olsa, en az 20 kişinin katkıda bulunup Buğday Derneği’nin bu ulvi çabasını umursamasını sağlamak, çevresine bundan bahsettiğini duymak ve geleceğe anlamlı bir katkıda bulunmalarını sağlamak. Bunu benim için değil, “Deli Bezelye”, “Tombul Bamya” ve arkadaşları için yaparsınız değil mi? Detaylı bilgiler için: http://www.buğday.org

Hemen şimdi, bu yazıyı okur okumaz, bir gayret üşenmeden tıklayın: http://www.bugday.org/portal/adimadimAntalya.php “Mevcut Koşucular”ı bulup beni seçin (sadece benim aracılığımla duyduğunuzu anlamam için, yoksa farketmez) ve açıklama kısmına: AAO, MMİNAS, yazın.

Eğer kredi kartı değil de havale/EFT’yi tercih ederseniz:

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği

Garanti Bankası Karaköy Şubesi (Şube no: 400) Hesap No: 6295532

IBAN NO: TR40 0006 2000 4000 0006 2955 32 Açıklama: AAO, MMİNAS,

4 Mart Pazar günü koşuda beni yalnız bırakmayın! Katkıda bulunanlar yarışla ilgili raporumu herkesten önce okuyabilecekler.

Mutlu hafta sonları!

1 comment to KARNAVAL BAŞLIYOR!

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>