Karadeniz Koşuları 2 – 22.08.2010 Pazar

 25.02 km – 02:50 – 06:47 pace (Yazı başlıktaki tarihte Dailymile’daki sayfamda yayınlandı)

İlk kez uzun bir koşunun ertesi günü daha uzun bir koşuya kalkıştım. Hiç de fena olmadı! Dün başaramadım ama bu kez Karadeniz’i görmeyi başardık Ali’yle! Parkur çok güzeldi, bundan böyle kışa kadar buraya olabildiğince sık gelmek istiyorum.

Ali ilk kez bu kadar uzun koştu, benim bir gün önce 20k koştuğumu bildiğinden ”Mark koşabiliyorsa ben de devam edebilmeliyim” mantığıyla sonuna kadar pes etmedi ve çok iyi bir koşu çıkardı. Ben de performansımdan memnun kaldım, özellikle parkurun zorluğuna rağmen ortalama nabzım harikaydı.

4 x 296 ml sıvıyla koştum, 2si su, biri %50 limonata-%50 maden suyu, diğeri %50 limonata, %10 maden suyu, %40 su. Ayrıca 2 jel tükettim. Su sıkıntısı çekmedim, ama normalde sanki daha fazla sıvı tüketmem gerekiyor gibi çünkü sonrasında yine ilk saat 2lt’den fazla sıvı içtim.

Antrenman sonunda aracımın önündeki çeşmede Ayşin’le Alptekin’i gördüm, ilk kez onlarla da yüzyüze tanışmış olduk.

Moto 5+’larım artık haşat oldu, buna rağmen 2 kez bileğimi burkmamı önledi. Acilen yerine bir antreman ayakkabısı almalıyım. Yeni Vomero’lar fena görünmüyor, gri-kırmızı renk takıntım var (bkz. resimler: Nike Skylon). Saucony de gidip deneyeyim bari. Hafif, dayanıklı, orta sertlikte tabanlı ve temiz toprak yolda da kullanabileceğim bir model arıyorum, tavsiyelere açığım.
Bundan sonra düz bir parkurda 32k yapmalıyım. Büyük ihtimalle Caddebostan-Kartal parkuru olacak, katılmak isteyen?

Karadeniz Koşuları 1

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>