Nee? Bir gazete daha mıı?

“Evet ama bu sefer biraz farklı. Tamam, hepsi aynı şeyi savunur ama bizimkisi gerçekten farklı. Bir kere tamamen sanal, düğmeye bastın mı elinin altında, bir daha bastın mı hop karanlık ekran. Sonra, muhtemelen memleketin “en hızlı” gazetesi bu. Koşan gazete. Koşucuların gazetesi.

Koşucu olmayan okuyamaz mı? Okur tabi neden okumasın? Hatta onlar daha çok okusun. Okusun ki sayımız bir tane daha artsın, çılgınlar kervanına bir çift ayak daha katılsın.

Koşmak çılgınlık mı ki? Aslında en doğal ve muhtemelen en eski spor ama evet bizim memlekette koşmak biraz çılgınlık sayılabilir. Koşanlar saymasa da çevre epey bir sayar. Hatta sayar ve saydırır. Parklar veya sahil şeritleri gibi artık halk arasında bile adı koşu parkuruna çıkmış yerler dışında koşanlar bilir, çevre epey bir meraklıdır koşanlara. Bu merak ve ilginin içeriği ve kalitesi de yer ve zamana göre değişir. Hatta kılık kıyafetiniz bile tezahürat konusu olur genellikle. Tayt giyip koşan erkekler, kısa kollu veya kısa şortla koşan kadınlar şarkılara şiirlere konu olur ayaküstü…” (devamı Koşu Gazetesi’nde)

Sevgili arkadaşlarım Ilgaz, Mert, Aykut, Umut ve Noyan’dan çok sağlam bir blog geldi! KOŞUGAZETESİ.COM

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>